Poštovné ZDARMA při nákupu nad 1.000,- Kč. Doručujeme i na Slovensko.

Respirátor FFP2/N95, respirační rouška pratelná 10ks/bal

Kód: COVID-19-WEDT01
Značka: Daitex s.r.o.
590 Kč 590 Kč bez DPH 59 Kč / 1 ks
Skladem
Můžeme doručit do:
2.3.2021

Pratelná!
V balení je 10ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Respirační rouška N95 (FFP2)

 

Bezpečnost a ochrana zdraví je to nejdůležitější. Tato rouška třídy FFP2 chrání před mikroorganismy, tělními tekutinami a částicovými materiály. Rouška lze snadno nasadit, kdy je pohodlný a neobsahuje žádné sklolamináty. Tyto roušky mají minimální účinnost filtrace 88% a maximální až 95%. Uchycení roušky je za pomocí gumiček a je tedy snadné i šetrné.

Výhody:

- 8-ti vrstvá maska filtrační normy FFP2
- drží tvar nosu díky vluženému tvarovému prvku
- respirační rouška lze vyvářet a opakovaně používat
- Univerzální velikost pro muže a ženy, barva bílá
- Rouška zajišťuje vysoký filtrační efekt
- Ochrana před bakteriemi, mikroorganismy, znečištěným vzduchem a smogem
- Měkké polstrování nabízí dostatečnou ochranu
- Účinnost roušky je minimálně 95%
- Obsah balení: Rouška samostatně balená

 

 

Respirační rouška N95 (FFP2)

Respirační rouška je vhodné jako ochrana proti Covid-19, který se označuje také jako koronavirus. Na ochranu dýchání jsou v takových případech určeny respirátory a ochranné pomůcky s typem filtru alespoň FFP2 nebo FFP3.Rúško s ochranným filtrem KN95 (N95) zachycuje aerosoly, prachové a smogová částice či pyl. Blokuje až 95% 0,3 mikrometru částic. Ochrana normy KN95 je doporučována Světovou zdravotnickou organizací (WHO) jako minimálním standardem ochrany.

Specifikace:

  • Materiál: Bavlna + netkaná látka
  • Třída ochrany: KN95, N95 (FFP2)
  • Stupeň filtrace: ≥ 95%
  • CE certifikace
  • Velikost: Univerzální
  • Barva: Bílá

Americké centrum pro kontrolu nemocí (CDC) uvádí standard respirátoru N95 (KN95) jako součást doporučených ochranných prostředků ve svých častých otázkách FAQ COVID-19 a pokynů k SARS (SARS je podobný typ viru Corona). Což znamená, že N95 (KN95) lepší je přijatelný.

Jsou vhodnější proti virům obyčejné lékařské roušky nebo respirátory?

Je důležité poznamenat, že ani roušky nebo respirátory (respirační rouška) nemohou zaručit stoprocentní ochranu proti virům. Rouška bez filtrace jsou určeny spíše na částečnou ochranu, protože zadržují vámi vykašlány nebo kýchnutí infekční mikro-kapičky, aby se nepřenášely dál, což znamená, že chrání okolí před nemocným člověkem. Respirátor nebo respirační roušku po nasazení filtruje vzduch, který vdechujete a zachycuje škodlivé látky, aby se nedostaly do vašeho dýchacího systému. Používání respirátoru je doplňkovou ochranou, stejně jako ochranné brýle nebo ochranný oděv. Respirátor je jednorázová ochranná pomůcka a běžně je určena na 8 hodinové použití.

Jaký respirátor si zvolit pro ochranu před bakteriemi a viry?

Jedním z nejrozšířenějších jsou respirátory s označením KN95 a N95. Toto označení certifikátu zajišťuje podle Národního institutu pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH) ochranu nositele před 95% vzdušnými částicemi s průměrem 0.3 um nebo většími. Podle WHO je doporučená taková ochrana jako minimální standard. Označení FFP2 je ekvivalent ochrany N95 a FFP3 je jako nejvyšší ochrana při respirátory které květnu až 99% -ní filtraci částic.

Správné nasazení masky

Před prvním použitím je nutná důkladná hygiena rukou pomocí mýdla a teplé vody. Po umytí rukou přiložte vrchní část respirátoru k obličeji a následně přitlačte na obličej jeho spodní část. Když respirátor dokonale přilne k vaší tváři, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržovali v bezpečné poloze. Správně nasazená ochranná maska musí těsně doléhat k obličeji a má zakrývat ústa, nos i bradu. Muži by měli být oholení, protože brada může způsobit netěsnosti. Při snímání masky se dotýkejte pouze popruhů, ne části, která filtrované vzduch.

Respirátor, respirační rouška (FFP2)

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ochrana dýchacích cest
Hmotnost: 0.3 kg
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
X Avatar autora N95? 25.2.2021 07:00
Možná by se někdo měl zamyslet, co to vlastně prodáváte a co u tohoto "respirátoru" píšete, viz: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/respirator-ffp2-koronavirus-covid-nemoc-kn95_2102030500_sto
Odpovědět